5tilføjet af

Elmander blev operet i dag

skadede finger i den venstre hånd, og ved 16-tiden var operationen udført af en af landets førende håndkirurger på Gildhøj klinikken, der ligger overfor Brøndby Stadion.
- Operation forløb fuldstændigt efter planen og uden komplikationer. Johan har det fint nu og vi kan se frem til han er spilleklar til sæsonstarten 2006, fortæller holdlæge Per Bjerregaard.
Selvom Johan Elmander blev skadet allerede i november måned 2004, blev det besluttet at han først skulle opereres i december 2005.
- I den forbindelse kan jeg ikke lade være med at kommentere på en avis-artikel fra i dag i et formiddagsblad. Her udlægges det som om der har været problemer i forhold til planlægningen af operation, og at Johan og klubben skulle være uenige om operationstidspunktet. Det kunne ikke være mere forkert. Det har været planlagt længe og der har aldrig været bare én, der har hævet stemmen eller været uenig i beslutningen, som Michael, Faxe, Johan og jeg har truffet i fuld enighed. Jeg undrer mig virkelig over den artikel
tilføjet af

Hvem er den person.

Hvem er den person du skriver o`?
tilføjet af

Ham der Salemander

er han FCK spiller eller hur?
Er han ikke det så skriv et andet sted for her reager FCK
tilføjet af

Luk røven Brian/Sylvia osv.

Du er sgu træls
tilføjet af

Hvis du er ægte fan

så kig ud over din FCK næsetip. Nævnte person fra Brøndby er en af suppeligaens suverænt bedste spillere.
tilføjet af

Elmander er kongen i

brøndby. Og han er endelig blevet opereret, så han kan klø lidt i Faxes og Lortedrups hul.
SuperDebat.dk er det tidligere debatforum på SOL.dk, som nu er skilt ud separat.